Skip to content

Naprawa pompy hydraulicznej

Jeśli masz problemy z używaniem pompy hydraulicznej, być może będziesz musiał pomyśleć o jej naprawie. Zużyta pompa może nie działać tak wydajnie, jak powinna. Zużyte części będą powodować hałas i mogą powodować szlifowanie i tarcie metalu na metalu. Mogą również powodować niepotrzebne zużycie innych maszyn w systemie, co ostatecznie doprowadzi do kosztownego projektu wymiany. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o objawach i przyczynach problemów z pompą oraz o tym, jak upewnić się, że pompa działa prawidłowo. https://komatsu-czesci.pl

Objawy kawitacji
Jedną z oznak kawitacji w pompach hydraulicznych jest niezdolność pompy do zapewnienia odpowiedniego przepływu. Dzieje się tak, ponieważ wirnik jest za mały lub ciecz w pompie jest blisko fazy gazowej. Inną oznaką kawitacji jest niespójność poziomu zbiornika ssącego. Kawitacja może również wystąpić z powodu czynników wewnętrznych w systemie rurociągów pompy. Gdy to nastąpi, wysokość podnoszenia na pompie zmniejszy się. Oprócz tego kawitacja może powodować problemy z wirami.

Oznaki zużytej/uszkodzonej pompy
Dźwięk wyjącej pompy hydraulicznej jest jednym z najczęstszych objawów uszkodzenia lub zużycia pompy hydraulicznej. Hałas ten jest spowodowany zapowietrzeniem, zmniejszeniem przepływu wlotowego układu hydraulicznego oraz uszkodzoną/zużytą uszczelką wału. Pompa nie będzie działać prawidłowo, jeśli poziom płynu jest niski lub zanieczyszczony. Jeśli usłyszysz ten dźwięk, natychmiast przerwij obsługę ciężkiego sprzętu lub pojazdów. Technik powinien sprawdzić pompę i ustalić, czy należy ją wymienić, czy naprawić. https://serwis-hydro-sauer.pl/pompy-danfoss-numery-katalogowe/

Metody naprawy
Jeśli twoja pompa hydrauliczna wymaga naprawy, możesz skorzystać z kilku różnych metod. Pełna odbudowa jest najbardziej niezawodną metodą i może przywrócić pompę do pierwotnego stanu. Proces jest znacznie bardziej ekonomiczny i bezpieczny dla Twojego sprzętu, ponieważ zregenerowana pompa hydrauliczna nie będzie wymagała regularnej konserwacji. Po odbudowie możesz oczekiwać, że Twoja pompa będzie działała bezproblemowo przez lata. Może być również odbudowany przez profesjonalistę, który ma rozległą wiedzę na temat branży pomp hydraulicznych.

Koszt naprawy
Kiedy Twoja pompa hydrauliczna zaczyna działać nieprawidłowo, możesz zastanawiać się, jak ją naprawić bez rozbijania banku. W rzeczywistości naprawa pompy hydraulicznej jest jednym z najważniejszych zadań konserwacyjnych zarówno dla wykonawców, jak i agencji rządowych. Gregory Poole oferuje kilka opcji naprawy i odbudowy sprzętu. Bez względu na to, którą z tych opcji wybierzesz, możemy pomóc Ci przywrócić Twój sprzęt do nowego stanu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych usługach. Oferujemy pełną odbudowę Twojego sprzętu i możemy pomóc Ci określić, jakie masz opcje naprawy pompy hydraulicznej.

Wpływ naprawy na środowisko
Systemy hydrauliczne często napotykają zanieczyszczenia. Istnieją cztery powszechne źródła zanieczyszczeń, które mogą zmniejszać wydajność i wpływać na komponenty. W rzeczywistości 70 procent systemów hydraulicznych ulega awarii z powodu zanieczyszczenia. Co więcej, zanieczyszczone systemy mogą stracić do 20 procent swojej wydajności, zanim zostaną rozpoznane. W takim scenariuszu zapobieganie problemowi może nie być tak łatwe, jak się wydaje. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zminimalizowanie wpływu napraw pomp hydraulicznych na środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.