OSIĄGNIĘCIA

Przez ponad 20 lat istnienia Zespołu Form Tanecznych Salake oraz Akademii Tańca Salake można odnotować wiele ich sukcesów. Szczególnie w ciągu ostatnich 6 lat Zespół Salake odniósł wiele sukcesów na Krajowych i Międzynarodowych festiwalach i zawodach tanecznych. Między innymi 5-krotnie został laureatem nagrody Grand Prix oraz 19-krotnie laureatem pierwszego miejsca w tym 2-krotnie zdobył tytuł Mistrza Polski IDO.

Do najbardziej spektakularnych osiągnięć Zespołu niewątpliwie należą:

2010
I miejsce na II Wojewódzkim Festiwalu Form Tanecznych "Tanecznym Krokiem po Europie" w Będzinie (Z.F.T. SALAKE - formacja dziecięca)

Udział w eliminacjach w Krakowie i zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży "Dance World Cup 2010"

Udział w Miedzynarodowych Zawodach Tańca Irlandzkiego "Ista FEIS 2010" w Krakowie wspólnie z grupą dziecięcą Akademii Tańca SALAKE 
I miejsce i złoty medal w kategorii Figure Dance (formacja do lat 16), 
I miejsce i złoty medal w kategorii Show Dance (formacja do lat 16), 
I miejsce i złoty medal w kategorii duetów (2 Hands) 
oraz w kategoriach solowych: 4 medale złote, 5 srebrnych i 7 brązowych.

Udział w XII Prezentacjach Artystyczne Dzieci i Młodzieży 2010 w Gliwicach - I miejsce w kategorii wiekowej 5-9 lat (Gliwicki Teatr Muzyczny)

I miejsce i złoty medal w kategorii step oraz Puchar dla Najlepszej Formacji na Mistrzostwach Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży "Dance World Cup 2010" we Włoszech

2009
Zdobycie jednej z dwóch najwyższych punktacji na eliminacjach w Niemczech do Mistrzostw Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży "Dance World Cup 2009".
I miejsce i złoty medal w kategorii show dance na międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego " Ista FEIS 2009" w Krakowie.
Udział w Castingu i zakwalifikowanie się do eliminacji w programie "Mam Talent".

2008
I miejsce i złoty medal w kategorii show dance na międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego " Ista FEIS 2008" w Krakowie

Zdobycie tytułu Mistrza Polski w stepie na Mistrzostwach Polski IDO 2008 w Radomiu 

2007
Zdbycie tytułu Mistrza Polski w stepie na Mistrzostwach Polski IDO 2007 w Siedlcach 

Zakwalifikowanie się do finału i zajęcie 4 miejsca na Mistrzostwach Świata w Stepie IDO World TAP Dance Championships 2007 w Riesa w Niemczech 

2006
Zajęcie pierwszego miejsca i zdobycie złotego medalu w kategorii step na Mistrzostwach Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży Dance World Cup 2006 w Portugalskim mieście Faro.

Zakwalifikowanie się do półfinału i zajęcie 7 miejsca na Mistrzostwach Świata w Stepie IDO World TAP Dance Championships 2006 w Riesa w Niemczech. 

2005 
Zdobycie 17 medali (w tym 4 złote, 7 srebrnych, 6 brązowych) w tańcu solowym oraz złotego medalu w kategorii drużynowej (Oryginalna Choreografia Nauczyciela do lat 16) na Środkowoeuropejskich Zawodach Tańca Irlandzkiego Warsaw Feis 2005

KAMPANIA EKOLOGICZNA
TAURON 
Zielona Wyspa Śląsk
2013
Do udziału w V Finale zostali zaproszeni m.in… Stanisław SOYKA, Marcin WYROSTEK, Anna BUCZKOWSKA, czy Ireneusz KROSNY. Formacja taneczna SALAKE (Mistrzowie Świata w „step dance”) wespół z Carrantuohill zaprezentują wyjątkowe przedstawienie oparte na muzyce i tańcu irlandzkim. W koncercie pojawi się również cała ORKIESTRA SYMFONICZNA z Rybnika pod dyrekcją Romany Kuczery (która zagra… po irlandzku). Osobistością sceny będzie w tym roku znany aktor – Prezes ZASP – Olgierd ŁUKASZEWICZ. A całość poprowadzi Redaktor Naczelny Radia Katowice Henryk GRZONKA.

2012
W 4 finałowym koncercie, prowadzonym przez Darka Niebudka, w specjalnie przygotowanym na tę okazję repertuarze, we wspólnym programie z gospodarzem zespołem Carrantuohill wystąpili m. in.: Banana Boat, 2 orkiestry górnicze, Żorska Orkiestra Rozrywkowa pd Lothara Dziwoki, SALAKE (Mistrzowie Świata w "step dance"!!!) z Carrantuohill zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie "Fairy Dance" - bajkę o Kopciuszku zaprezentowaną muzyką i tańcem, Katarzyna Sobek w repertuarze irlandzkich ballad, w zupełnie nieznanym repertuarze Muniek Staszczyk ...oraz prosto z Irlandii: Eleanor McEvoy. Gościem specjalnym był Jerzy Illg - publicysta, krytyk literacki i wydawca, nauczyciel akademicki, doktor nauk humanistycznych, redaktor naczelny wydawnictwa ZNAK.

2011
W tym roku oprócz gospodarzy koncertu - zespołu Carrantuohill na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca pojawił się w zupełnie niecodziennym repertuarze Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który zaśpiewał i zatańczył po irlandzku, oraz bracia Golec, którzy zagrali swoje największe hity oraz Zespół SALAKE. Kabaret Młodych Panów, rozbawił zgromadzoną publiczność swoimi skeczami a orkiestra górnicza, która po raz trzeci pokazała co potrafi . Całości dopełniła formacja taneczna Salake oraz gość specjalny - profesor Jan Miodek, który opowiedział o zawiłościach Śląskiej mowy.
Kreator strony - przetestuj