O NAS

Z dziecięcą radością przekazujemy swoim uczniom pasję do tańca, chodź wiemy, że nie każdy w przyszłości chce zostać zawodowym tancerzem, to chcemy, aby podróż po nieskończonych ścieżkach tanecznych, odbywała się na najwyższym poziomie.
Dba o to nasza doświadczona kadra instruktorska.
W edukacji tanecznej stawiamy na wszechstronny rozwój, dbając o sferę fizyczną i emocjonalną uczniów. Tworzymy widowiska teatralne, dając młodym tancerzom możliwość poznania świata artystycznego od strony kulis.
Choć istniejemy od 25 lat i podstawową techniką, w jakiej szkolimy naszych uczniów jest taniec irlandzki, to z każdym rokiem otwieramy się na nowe wyzwania, wprowadzając kolejne techniki taneczne. 
W tym roku stawiamy na jazz, który pokochali nasi uczniowie podczas Letnich Warsztatów Tanecznych w Pokrzywnej.
Dlaczego ?
Bo jest niejednorodny, nieoczywisty i nieprzewydywalny. Ma wiele odmian, daje poczucie wolności i interpretacji, i w tym tkwi jego piękno.
Dlatego do współpracy zaprosiliśmy wieloletnią trenerkę techniki jazz'owej p. Annę Dabbachi.


Widowisko muzyczno-taneczne - Heart Of Ireland
Nastoletni artyści z Zespołu Form Tanecznych SALAKE przygotowali widowisko taneczne „Heart Of Ireland”. Stepującym młodym tancerzom towarzyszy zespół muzyki celtyckiej SHANNON.

Widowisko ma na celu zaprezentowanie tradycyjnego tańca i stepu irlandzkiego oraz tańca nowoczesnego, tańczonego do żywej muzyki granej przez zespół SHANNON.
Lekkość i zwinność dziewcząt podczas nastrojowej łagodnej muzyki oraz niesamowity tupot stóp podczas dynamicznych utworów muzycznych sprawiają, że widzowie są zachwyceni umiejętnościami tancerzy i muzyków. Uczestnictwo w spektaklu pozostawia niezatarte nadzwyczajne wrażenia słuchowe i wizualne.
Premiera widowiska miała miejsce 23 kwietnia 2011 roku na scenie teatru König Albert Theater w Bad Elster w Niemczech.

Widowisko taneczne - Zderzyło się raz ...
Nastoletni artyści z Zespołu Form Tanecznych SALAKE przygotowali widowisko taneczne „Zderzyło się raz...”. Stepującym młodym tancerzom towarzyszą zespoły: DUAN (muzyka celtycka) oraz DANGEROUS STREET (breakdance).

Widowisko ma na celu zaprezentowanie zderzenie dwóch światów: tradycyjnego tańca i stepu irlandzkiego oraz tańca nowoczesnego.
Lekkość i gibkość dziewcząt, niesamowity tupot stóp, stanie na głowie, powyginane ciała, nastrojowa muzyka celtycka - to wszystko można zobaczyć i usłyszeć w tym zadziwiającym widowisku.
Premiera widowiska miała miejsce 21 maja 2007 roku na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego.
Spektakl taneczno-muzyczny Fairy Dance

Spektakl taneczno-muzyczny Fairy Dance to nowe przedsięwzięcie Z.F.T. SALAKE realizowane wspólnie z zespołem CARRANTUOHILL. Widowisko to nawiązuje do bajki o Kopciuszku, oczywiście w oparciu o taniec irlandzki i muzykę celtycką.

CARRANTUOHILL - to zespół od ponad 25 lat uprawiający ten gatunek muzyki, koncertuje od Moskwy po Irlandię, gdzie zbierał swoje doświadczenie podczas wielokrotnych wizyt. Na swym koncie zespół ma również koncerty w USA (gdzie występował m.in. na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza) oraz współpracę z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna).Zespół, grający na tradycyjnych irlandzkich instrumentach, wydał 12 płyt i jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii etno/folk.

Kreator strony - przetestuj