ARCHIWUM

Zespół Form Tanecznych SALAKE i Akademia Tańca SALAKE tworzą we współpracy z zespołami muzycznymi niepowtarzalne spektakle taneczno-muzyczne z elementami klasycznego i nowoczesnego tańca i stepu irlandzkiego. Oprócz wystawiania spektakli, uczestniczymy w wielu koncertach i festiwalach, podczas których przedstawiamy nasze umiejętności także do muzyki granej na żywo przez znane zespoły. Mieliśmy okazję występować wspólnie z takimi zespołami i wykonawcami, jak: Carrantuohill, Stonehenge, Donegal, Duan. Przygotowujemy także specjalne pokazy taneczne. Dla uzyskania większej ilości informacji prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą. 

2013-09-22 - Opole Jarmark Franciszkański
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów, Urząd Miasta Opola oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu organizują jarmark Franciszkański, którego głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom Opola i Opolszczyzny historii nekropolii Piastów Opolskich. Zespół Salake został poraz trzeci zaproszony do uświetnienia tej imprezy.

2013-09-15 Żory  - FESTIWAL SARI „Muzyka Świata” 
Jak co roku w połowie września Żory wypełniły się dźwiękami muzyki z całego świata. Już od ponad dwudziestu lat możemy posłuchać znakomitych artystów podczas koncertów na rynku oraz biesiad szantowych. To właśnie piosenka żeglarska leży u źródeł tej wyjątkowej imprezy. Pomysł zorganizowania w Żorach festiwalu szantowego zrodził się w 1987 r. Mało kto przypuszczał wtedy, że po kilkunastu latach, ta początkowo skromna impreza, rozrośnie się do takich rozmiarów jak obecnie.
Przez ponad dwadzieścia już lat na żorskiej scenie pojawiały się zespoły prezentujące muzykę nie tylko żeglarską, ale również latynoamerykańską, irlandzką, gdzie zaprezentował się zespół Salake z Gliwic, celtycką, rytmy flamenco czy bluesa. Z czasem nowością stało się wprowadzenie do programu festiwalu wykonawców stanowiących czołówkę ogólnie pojętej sceny muzycznej. Na przestrzeni ostatnich lat, na scenie festiwalu SARI wystąpili m.in. Stanisław Sojka, Carrantuohill, Grzegorz Turnau, Raz Dwa Trzy, Myslowitz, T.LOVE, Ryszard Rynkowski, Kasia Kowalska, Kayah, Anna Dąbrowska czy Krzysztof Krawczyk. Również w tym roku nie zabrakło muzycznych atrakcji.

Program
15.09 (niedziela) RYNEK –scena główna - Koncert „MUZYKA ŚWIATA” cz. II
17.30 Big Band Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia pod dyrekcją Michała Pradeli
18.30 Carrantuohill i Salake (gościnnie M. Balcar)
20.00 Dżem 

2013-06-15 - Rybnik - Koncert w ramach obchodów Dni Rybnika
W ramach obchodów Dni Rybnika nasz zespół, Z.F.T. Salake wraz z zespołem Carrantuohill wystąpił z pokazem klasycznego tańca irlandzkiego i stepu irlandzkiego w dniu 15 czerwca 2013 roku w Rybniku na scenie, na rynku.

2013-06-08 - Katowice - Nikiszowiec - Industriada
Tancerze Z.F.T. Salake wystąpili w ramach święta szlaku zabytków techniki.

2013-06-09- Gliwice - Koncert charytatywny w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach
Dnia 9 czerwca 2013 roku w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbył się koncert charytatywny z udziałem Z.F.T. Salake. Nasz zespół da pokaz klasycznego tańca irlandzkiego i stepu irlandzkiego.

2013-05-16 - Gliwice - IGRY - juwenalia studenckie
W ramach obchodów juwenaliów studenckich IGRY 2013, odbył się koncert z goscinnym występem zespołu SALAKE wraz z zespołem CARRANTUOHILL. Podczas koncertu zespół SALAKE dał pokaz klasycznego tańca irlandzkiego i stepu irlandzkiego.

2013-04-23 - Katowice - Koncert w ramach obchodów Święta Lasów Państwowych
W ramach ogólnopolskich obchodów Święta Lasów Pańswowych nasz zespół Z.F.T. Salake wraz z zespołem Carrantuohill wystąpił z pokazem klasycznego tańca irlandzkiego i stepu irlandzkiego w Katowicach, na scenie w Kalwarii Panewnickiej.

 2013-03-21 - Zabrze - Tauron Zielona Wyspa Śląsk 2013

21 marca 2013r. o godzinie 19:00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się po raz kolejny coroczny koncert "Zielona Wyspa Śląsk".

Nadkomplet publiczności i owacje na stojąco! Tak było podczas pierwszych edycji koncertu "Zielona Wyspa Śląsk" w latach ubiegłych, tak zapewne będzie i tym razem. Śląsk nie musi być widziany jako czarna i brudna kraina! Śląsk staje się zielony (już dziś ok. 30 procent Śląska to lasy!).
Tauron Zielona Wyspa Śląsk, to szeroko zakrojona kampania ekologiczna. Tauron Zielona Wyspa Śląsk to także hasło, pod którym pierwszego dnia wiosny dokonuje się połączenie "zielonej muzyki", uprawianej od 25 lat przez nagrodzony Fryderykiem, a pochodzący ze Śląska zespół Carrantuohill, z elementami "śląskiego" artyzmu na najwyższym poziomie.

Śląsk nie musi być dłużej pojmowany stereotypowo jako "czarna i brudna kraina"! Zespół Carrantuohill chce wyraźnie to pokazywać również poprzez ambitne działania artystyczne. Inicjator projektu pochodzący ze Śląska, a koncertujący w wielu miejscach na świecie i uprawiający od 25 lat tzw. "zieloną muzykę" - zespół Carrantuohill, organizuje na finał kampanii wielką Galę w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. To wielkie wydarzenie medialne, niecodzienny koncert, w którym wszyscy wykonawcy (największe gwiazdy o śląskich korzeniach), u boku Carrantuohill prezentują swoją muzykę i taniec w niecodzienny sposób - "na zielono".

Tym razem gospodarz zespół CARRANTUOHILL wystąpił z udziałem wielu kolejnych artystów, którzy podejmują to niecodzienne wyzwanie. W zupełnie nowym i nieznanym repertuarze pojawił się m.in… Stanisław SOYKA! Ponadto do V Finału zaproszono: Marcina WYROSTKA, Annę BUCZKOWSKĄ, Ireneusza KROSNEGO. Formacja taneczna SALAKE (Mistrzowie Świata w "Tap Dance") z zespołem Carrantuohill po raz kolejny zaprezentowali połączenie "żywej" muzyki i wspaniałego tańca irlandzkiego. W koncercie pojawiła się również cała ORKIESTRA SYMFONICZNA pod dyrekcją Romany Kuczery (która zagra… po irlandzku). Gościem Specjalnym był w tym roku uznany aktor – Prezes Związku Artystów Scen Polskich – Olgierd ŁUKASZEWICZ.
Kreator strony - przetestuj